Nowości

Domowe porządki

Bałagan nie robi się sam, ale można nad nim zapanować. Wystarczy, że przeczytacie parę faktów dotyczących sprzątania.

Samemu czy wynająć gosposię?

Stajesz czasem w obliczu pytania: zatrudnić gosposię, czy samej wypucować mieszkanie, zaopatrując się wcześniej w dużą ilość środków sprzątających? Pytamy dlatego, że nie zawsze do sprzątania używamy dużej ilości takich środków, w związku z czym nie ma ich w domu stale i trzeba je kupić – budżet domowy to odczuwa.

Wracając do tematu: profesjonalna firma sprzątająca wystawi Ci rachunek na kilkaset złotych. Gosposi trzeba będzie zapłacić o połowę mniej, jednak nadal jest to spora kwota za jedną wizytę. Idąc dalej; najtańsi są studenci, którzy jako niewykwalifikowana siła robocza zażądają niższej stawki. Wszystkie powyższe mają jedną zaletę – płacisz i nic Cię nie obchodzi; ani sam proces, ani zakup środków do sprzątania. Koszt zakupu takich detergentów będzie najniższy. Do tego wszystkich środków nie zużyjesz do końca, ba starczą na kilka sprzątań. Właśnie, tylko że będziesz musiała posprzątać sama…

Co kupić?

Spray do mebli – warto zwrócić uwagę na to, żeby producent zadbał o ochronę przed wnikaniem brudu w powierzchnię struktury mebli.

Płyny do mycia podłóg – należy dopasować do czyszczonej powierzchni. Dzisiaj w sklepach jest taki wybór, że łatwo się pomylić. Dobrze jest, kiedy ma ładny zapach, ze zrozumiałych względów.

Mało popularny w naszym kraju jest wciąż odkamieniacz. Poza tym rozpuszczającym kamień na grzałce w czajniku, nie zauważamy, że kamień osadza się jeszcze w wielu miejscach w mieszkaniu – w łazience szczególnie, ale zlew w kuchni czy okap nad kuchenką też są siedliskiem kamienia.

Te trzy rzeczy może nie są niezbędne przy sprzątaniu, bo przecież i zwykła ścierka wystarczy, żeby wytrzeć kurz z mebli, proszek żeby wyszorować wannę, a stary dobry ludwik, żeby umyć podłogę w kuchni, ale te artykuły znacznie ułatwiają życie sprzątającej gospodyni.

Na koniec trochę BHP

Pamiętaj, żeby nie sprzątać „za wszelką cenę”, męcząc się tylko po to, żeby wcześniej skończyć. Zrób sobie jedną, dwie 15-minutowe przerwy w czasie sprzątania. A najlepiej, aby sprzątanie przebiegło sprawnie, szybko i przyjemnie, przygotuj wcześniej harmonogram niezbędnych prac.

 

 

3 Komentarze w Domowe porządki

  1. fnv ekljvn;woe // 2 Styczeń 2015 at 21:55 // Odpowiedz

    perfekcyjna pani domu?

  2. zatrudnij sobie perfekcyjna do sprzątania u siebie w mieszkaniu ;D

  3. z tym sprzataniem to jest tak ze sie sprzata sprzata i wziaz brudno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
1 + sześć =