Nowości

Zasada „6xU” – wystarczy, że wprowadzisz ją w życie, a od razu poczujesz się lepiej

Wystarczy od 14 do 21 dni, by wyrobić w sobie nowy nawyk. Po tym czasie o nowym sposobie zachowania przestajemy myśleć jako o czymś obcym, a zaczynamy traktować go jako coś normalnego. Zaczynamy wykonywać go automatycznie. Jeżeli wprowadzisz zasadę „6xU” do swojego życia i stanie się ona Twoim nawykiem, od razu poczujesz się lepiej. Powodzenia!

#1. Urozmaicenie

Każdy posiłek powinien zawierać produkty ze wszystkich grup żywieniowych. Aby nie dopuścić do powstania niedoborów, w codziennym jadłospisie uwzględnij produkty białkowe, zbożowe, warzywa i owoce, tłuszcze roślinne, mleko i jego przetwory.

#2. Umiarkowanie

Kaloryczność diety powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego z nas tak, aby zachować optymalną masę ciała.

#3. Uprawianie

Aktywność fizyczna to nieodłączny element zdrowego stylu życia. Należy wykonywać ćwiczenia fizyczne dostosowane do swoich możliwości. Wystarczy godzina spaceru dziennie.

#4. Uregulowanie

Regularne posiłki spożywane 5 razy dziennie, co około 3 godziny, bez dodatkowego dojadania, zapewnią optymalny dowóz energii, zmniejszą ryzyko ataków głodu oraz ułatwią pracę przewodu pokarmowego. Pamiętaj, aby jeść w spokoju, starannie przeżuwając każdy kęs. Nie zapominaj o śniadaniu.

#5. Unikanie

Należy wystrzegać się produktów, które nie dostarczają żadnych niezbędnych składników odżywczych, a są źródłem „pustych” kalorii. Unikaj, produktów wysokoprzetworzonych, fast foodów, słodyczy, słonych przekąsek, cukru, soli, alkoholu.

#6. Uśmiech

Niech towarzyszy nam na twarzy zawsze i wszędzie!

 

 

 

6 Komentarzy w Zasada „6xU” – wystarczy, że wprowadzisz ją w życie, a od razu poczujesz się lepiej

  1. Ja bardzo sie stram, żey kazdy dzien zaczynac od usmiechu. Poki nie spotkam jakiegos gbura, to działa ;)

1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
siedem + 6 =