Nowości

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o zaburzeniach erekcji

Kiedyś myślałeś, że problemy z wywołaniem i utrzymaniem erekcji cię nie dotyczą. Aż której nocy, nie wiadomo dlaczego, twój penis odmówił posłuszeństwa. Spokojnie, żaden dramat. To się zdarza wielu facetom. Co jednak w sytuacji, gdy to powtórzy się drugi raz, a potem trzeci?

Reakcja mężczyzn na brak wzwodu jest zazwyczaj podobna. Zaburzenia seksualne są na tyle trudnym problemem, że przeciętny facet ma skłonność do najeżania się i zamykania się w sobie. Nieumiejętność rozmawiania z partnerką na ten temat doprowadza do sytuacji, w której kobieta obwinia za wszystko siebie, myśląc, że przestała się podobać swojemu partnerowi. Rodzi to kolejne napięcia. Dlaczego kłopoty z wywołaniem i utrzymaniem erekcji tak głęboko uderzają w poczucie własnej wartości mężczyzn?

Badania przeprowadzone przez jednego z najbardziej znanych polskich seksuologów, prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza, wykazały, że zaburzenia związane ze sferą seksualną dotyczą aż 37% mężczyzn w wieku 16-65 lat. W tej grupie co trzeci mężczyzna ma przedwczesne wytryski, a co piąty niskie libido. Liczba mężczyzn cierpiących na zaburzenia erekcji wynosi aż 2,6 mln Polaków.

Co wpływa na potencję?

Seksuolodzy podkreślają, że żyjemy coraz dłużej i w związku z tym dłużej chcemy być aktywni seksualnie. Niemniej problemy ze wzwodem nie są obce także młodym mężczyznom. Powodem może być styl życia. Pracoholizm, siedzący tryb życia, stres i brak aktywności fizycznej to główni podejrzani w sprawie zaburzeń natury seksualnej.

Dobra wiadomość dla mężczyzn, którym zdarza się od czasu do czasu „nie stanąć na baczność” jest taka, że kobiety wcale nie uznają sprawności seksualnej za najważniejszy atrybut męskości. Znacznie ważniejsza jest dla nich postawa opiekuńcza względem partnerki i zapewnienie rodzinie bezpieczeństwa materialnego. To jednak nie oznacza, że problemy z seksem można po prostu przemilczeć i zamieść pod przysłowiowy dywan.

Zaburzeń erekcji i innych wstydliwych dolegliwości nie są w stanie zrekompensować ani sukcesy zawodowe, ani udane życie rodzinne. Typową reakcją na problem jest ucieczka w pracę (37%), unikanie zbliżenia z partnerką (36%) i obwinianie partnerki (14%). Takie zachowania niczego nie rozwiązują. Co więcej, mogą doprowadzić do rozpadu związku. Czy mężczyzna, który podejrzewa u siebie impotencję może liczyć tylko na siebie?

Gdzie szukać pomocy?

Pomocą służą seksuolodzy, którzy na podstawie szczerej rozmowy planują specjalistyczną terapię. Niestety wielu panów wciąż nie potrafi się przyznać przed samym sobą do tego, że ma problem. A co dopiero przed lekarzem. To błąd. Zaburzenia erekcji, jak każdą dolegliwość, w większości przypadków udaje się pokonać. Wiele przydatnych informacji można znaleźć w sieci. Tam też przeczytamy o najlepszych suplementach diety na potencję. Produkty te, oparte na naturalnych wyciągach z roślin, zwiększają libido, pozytywnie wpływają na jakość i długość stosunku. Ze względu na naturalny skład suplementy te są bezpieczne dla zdrowia i można je stosować przez długi czas.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
siedem − = 4