Nowości

Sprawdź czym może Cię zaskoczyć własny biust – część II

W poprzednim artykule przedstawiliśmy 10 faktów i ciekawostek dotyczących piersi. Okazuje się, że to nie wszystko… Sprawdźcie, czego jeszcze nie wiecie o swoich biustach!

1. Największe sztuczne piersi na świecie

Mają rozmiar 38KKK i należą do Sheyli Hershey z Brazylii. Wpis do Księgi Rekordów Guinessa w 2009 roku zapewniło jej 9 operacji plastycznych i prawie 5 litrów silikonu.

2. Nie musisz malować oczu, i tak patrzą nam w dekolt

Pewnie to dla Was żadna nowość, ale nasz biust to pierwsza rzecz, na którą zwracają uwagę mężczyźni. Piszemy o tym ponieważ wcześniej była to tylko kwestia naszych domysłów i obserwacji. Teraz jest to pewne – potwierdziły to badania naukowców z Victoria University of Wellington. (Ciekawe, czy przeprowadzili rzetelne badania, czy sprawdzali na sobie?) Jeszcze inne badania potwierdziły natomiast, że patrzenie się na kobiece piersi przez kilka minut dziennie pozytywnie wpływa na stan zdrowia mężczyzn i za każdym razem wydłuża ich życie o 5 minut. No dobrze, skoro cel taki szczytny, to niech sobie patrzą…

3. Nie ma lekko

Czy wiedziałaś, że przeciętna waga jednej piersi to około pół kilograma? Każda z nich zawiera od 4 do 5 proc. tłuszczu zawartego w organizmie, a cały biust stanowi 1 proc. wagi naszego całego ciała.

4. Piersi też tyją

Twoje piersi są zbudowane z tłuszczu, gruczołów mlekowych i kolagenu. Wraz z wiekiem gruczoły i kolagen zastępowane zostają przez sam tłuszcz. Co gorsza, nie powoduje to zwiększania rozmiaru miseczki, tylko coraz większe obwisanie piersi.

5. Powiększanie piersi grozi samobójstwem?

Badania dowiodły, że kobiety, które powiększyły sobie piersi za pomocą sztucznych implantów mają większe predyspozycje do popełnienia samobójstwa niż ich koleżanki z naturalnym biustem. Do tej pory nie potwierdzono żadnego negatywnego wpływu silikonu zawartego w implantach na stan psychiczny kobiet. Uważa się jednak, że operacjom plastycznym po prostu poddają się kobiety bardziej podatne na choroby psychiczne, co tłumaczy drastyczne wyniki badań.

6. Implanty mogą też uchronić Cię od śmierci

Podczas gdy niektóre posiadaczki implantów zmagają się z myślami samobójczymi, inne ratują dzięki nim swoje życie! Taka historia przydarzyła się pewnej Izraelce, podczas ataku bombowego Hezbollahu. Kobieta została ugodzona odłamkiem pocisku w klatkę piersiową i przeżyła tylko dzięki dużemu rozmiarowi swoich implantów!

7. Czy wiesz, że możesz studiować „Stanikologię”?

Takie rzeczy tylko w Chinach, a dokładniej w Hong Kongu. Tamtejsza politechnika oferuje kierunek, na którym uczysz się projektowania i wytwarzania biustonoszy! Tak, to prawda. Prace studentów „stanikologii” (Bra Studies) można obejrzeć w ACE Style Institute of Intimate Apparel.

8. Piersi na plaży

Jeśli masz małe piersi i chciałabyś, żeby wyglądały na nieco większe, wybieraj wzorzystą górę od stroju kąpielowego. Góra może być również drapowana albo z modną falbanką. Zwiewne długie sukienki i tuniki dodadzą nieco krągłości. Najlepiej wybieraj geometryczne wzory. Za wszelką cenę unikaj unikaj ubrań bez ramiączek, ponieważ spłaszczają biust.

9. Amerykanki naprawdę kochają powiększanie piersi

Okazuje się, że w USA żyją ponad 2 miliony kobiet ze sztucznymi implantami. Powiększanie piersi to najbardziej popularna z operacji plastycznych wykonywanych w Ameryce, a przeciętny wiek, w którym kobiety decydują się na taki zabieg to 34 lata. Powiększanie biustu wyprzedza w rankingach nawet liposukcję i korekcję kształtu nosa.

10. Prawa oszukana!

Statystyki wskazują, że większość kobiet ma lewą pierś większą od prawej.

 

5 Komentarzy w Sprawdź czym może Cię zaskoczyć własny biust – część II

  1. (O_O) (o_o) (O.O) (o.o) // 14 Grudzień 2014 at 18:48 // Odpowiedz

    (O_O) (o_o) (O.O) (o.o)

  2. hi hi hi

  3. lewa większa, tak! o jak dobrze, że wszystkie macie większy lewy cycek ;P

  4. sama nie wiem która część lepsza – pierwsza, czy druga… :P :P :P

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
2 × = dwanaście