Nowości

Sekrety rozwijania masy mięśniowej

Imponująca masa mięśniowa jest marzeniem każdego atlety. Jak ćwiczyć, żeby w krótkim czasie być wspaniale umięśnionym? Odpowiedź Cię zaskoczy!

Twój plan gry

Klucz do masy mięśniowej to podstawowe ćwiczenia z dużymi ciężarami. Najlepszymi przykładami ćwiczeń ze sztangą są: wyciskania w leżeniu, przysiady, wiosłowanie i uginanie ramion. Nie zastąpią ich nawet najnowocześniejsze zautomatyzowane aparaty i urządzenia. Pełna kontrola nad ruchami i skupienie – to jedyna droga do rozwoju wielkiej masy mięśniowej, gęstości i kształtu poszczególnych mięśni. Cały program treningu powinien być dokładnie przemyślany. Sprawdź jak Twój organizm reaguje na różne ćwiczenia. Dopiero potem ułóż odpowiedni „plan gry”.

Siła, masa, rzeźba

Jeżeli Twoim celem jest zwiększenie masy mięśniowej, powinieneś ćwiczyć w odpowiedni sposób. Wykonuj serie z dużą ilością powtórzeń, w granicach 6-10. Mięśnie potrzebują do rozwoju nowych, coraz silniejszych bodźców. Dlatego trzeba stopniowo zwiększać ciężar. Dobry system treningów, właściwe odżywianie (w tym odpowiednia suplementacja) zapewniają regenerację sił i sprawiają, że wciąż ma się ochotę na trening.

Skoncentruj się

Duże ciężary wymagają maksymalnej koncentracji psychicznej i dużo energii. Im intensywniejszy jest Twój trening, tym krócej powinien trwać. Ćwicz nie dłużej niż 75-90 minut. Problemem wielu początkujących kulturystów jest przetrenowanie, do którego nie wolno dopuścić. Tkanka mięśniowa potrzebuje czasu, by się zregenerować, więc ćwicz nie więcej niż raz dziennie i dużo wypoczywaj. W czasie snu organizm szybko dochodzi do normy, a jednocześnie następuje wzrost masy mięśniowej. Na opóźnienie regeneracji wpływa stres, dlatego poza siłownią zachowaj spokój i naucz się rozwiązywać problemy bez spiny.

Zdobycie dużej masy mięśniowej uwarunkowane jest wytrwałością, systematycznym treningiem i cierpliwością w realizacji wytyczonych celów. Jeśli się nie poddasz, szybko zrobisz postępy i ukształtujesz idealną rzeźbę ciała.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
7 − = cztery