Nowości

Ranking najbardziej niefizjologicznych diet wszechczasów – część I

Wiele osób z nadwagą podejmuje liczne próby odchudzania, stosując różne modne diety. Okazuje się jednak, że szybkie chudnięcie ma podstawowy efekt uboczny – równie szybkie przybieranie na wadze po zakończeniu diety. Bo, niestety, jednocześnie szybko, zdrowo i skutecznie schudnąć się nie da. 

1. DIETA TASIEMCOWA

Larwy tasiemca połknięte nie przez przypadek… ale na własną prośbę. Bardzo szybka utrata masy ciała spowodowana jest rozwojem pasożyta w ciele żywiciela. Według osób będących na diecie tasiemcowej w ciągu 6 tygodni można schudnąć ponad 20 kg. Bytujący w ciele pasożyt prowadzi do wyniszczenia organizmu, a to skutkuje… upragnioną utratą masy ciała. Objawami choroby pasożytniczej jest także anemia i awitaminoza. Tabletki w głównej mierze pochodzą z Chin. Kosztują tylko bagatela… około 1500 zł. Prawdopodobnie zostały wyhodowane w zwierzętach – świniach lub psach. W takich przypadkach największym zagrożeniem jest tasiemiec bąblowcowy, który może bytować w jelicie psa. Cysty tego tasiemca mogą się ulokować w narządach wewnętrznych, również w mózgu, stanowiąc bezpośrednie zagrożenie życia.

Ocena dietetyka: Zdecydowanie przestrzegam przed takim sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów. Taka „dieta” może doprowadzić do śmierci.

0

 

 

2. DIETA ALKOHOLOWA

Osoby stosujące tę dietę nie jedzą normalnych posiłków, tylko w niekontrolowanych ilościach piją alkohol. Według nich jest to gwarancja zachowania szczupłej sylwetki. Niektórzy uważają, że drunkoreksja („drunk”- pijany i „anorexia” – anoreksja) to dieta, inni, że już zaburzenie odżywiania. W skrajnej postaci osoby „odchudzające się” prowokują wymioty przed wizytą np. w klubie, by wypite w dużych ilościach piwo i drinki nie doprowadzały do gromadzenia się tkanki tłuszczowej.

Ocena dietetyka: Drunkoreksja może powodować niedożywienie mózgu i przeciążenie organizmu zbyt dużą ilością alkoholu. Drunkorekcja może prowadzić do licznych schorzeń: wątroby, układu pokarmowego, w tym nowotworów. Bardzo szybko także może doprowadzić do alkoholizmu.

0

 

 

3. DŁUGOTRWAŁA GŁODÓWKA

Powoduje, że z organizmu wypłukiwane są witaminy, sole mineralne i białka! Jeżeli głodówka trwa za długo, może spowodować zaburzenia rytmu serca, omdlenia, a nawet zapaści.

Ocena dietetyka: Głodówka jest niefizjologiczną metodą odchudzania i oczyszczania. Stosuje się ją w wyjątkowych przypadkach (na przykład przed niektórymi operacjami) w warunkach szpitalnych pod okiem specjalistów – stąd jedna gwiazdka!

1

 

 

4. DIETA DUKANA

Zakwaszenie organizmu, podwyższony poziom cholesterolu i problemy z nerkami, to tylko jedne z nielicznych problemów z jakimi musi się zmierzyć nasz organizm będąc na diecie Dukana. To dieta monoskładnikowa, nie dostarczająca wszystkich potrzebnych do życia składników odżywczych, składników mineralnych i witamin. Należy unikać tej diety, jeżeli choć trochę zależy nam na zdrowiu. Bardzo duży problem stanowią poważne niedobory składników odżywczych. Nadmierne spożywanie białka obciąża też wątrobę i nerki. Powinniśmy spożywać 1 g białka na kilogram należnej masy ciała. Na tej diecie przekraczamy tę dawkę wielokrotnie.

Ocena dietetyka: Dieta Dukana rzeczywiście daje szybki efekt. Nie jest to jednak dobry sposób odżywiania. Dieta ta obciąża wątrobę i nerki, może też zaburzać pracę przewodu pokarmowego. Co najwyżej, może być stosowana przez krótki czas – jako motywator, ale tylko przez zdrowe osoby. 

2

 

 

5. DIETA TYBETAŃSKA

Polega ona na wypijaniu przez okres ośmiu dni kilka razy dziennie wywaru z obierek ziemniaków i warzyw zwanego „tybetańskim rosołem”. Dieta zapewnia wystarczającą ilość witamin i soli mineralnych, ale brakuje w niej białka, które jest niezbędnym składnikiem każdej komórki i bierze udział we wszystkich procesach życiowych.

Ocena dietetyka: Dieta tybetańska to tak naprawdę głodówka, w związku z tym przed jej zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem. 

1

 

 

 

 

 

2 Komentarze w Ranking najbardziej niefizjologicznych diet wszechczasów – część I

  1. dieta alkoholowa, buhahahahahahah

  2. czekam na drugą część……..!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
cztery − 3 =