Nowości

Poradnik imprezowicza, czyli bez czego nie może się odbyć dobre przyjęcie

Organizujesz imprezę w najbliższy weekend i chcesz, żeby wszyscy długo o niej pamiętali? Oto kilka wskazówek, dzięki którym impreza będzie na sto procent udana!

1. Nastrojowe światła to klucz do udanej imprezy. Wyciągnij lampki świąteczne i rozwieś je w pokoju. Odrobina ducha glamour sprawi, że goście poczują się wyjątkowo jak na nowojorskiej imprezie!

2. Przygotuj sangrię – wlej do dużej szklanej miski czerwone wino, uzupełnij wodą lub sokiem owocowym (proporcja 1:1), wrzuć kilka wiśni Maraschino, dodaj kilka ósemek limonki, cytryny i pomarańczy. Wstaw miksturę do lodówki na kilka godzin i czekaj na imprezę.

3. Wysoce wskazane jest zaplanowanie muzyki na imprezę przed pojawieniem się pierwszych gości. Na początek najlepiej nadaje się muzyka w klimacie chillout, ale z czasem utwory powinny być coraz szybsze. Najlepiej nagraj płytę z muzyką, pod żadnym pozorem nie rób youtube party!

4. Posortuj muzykę dekadami. Zacznij na przykład od lat 60-tych. Rozkręcaj ludzi hitami z zeszłego stulecia i przechodź płynnie do dzisiejszych hitów. Szalone lata 70-te przyciągną ludzi na domowy parkiet, z którego już będzie ciężko im zejść.

5. Zadbaj o to, żeby na imprezie pojawił się znajomy lub znajoma, którzy znają się na robieniu drinków i sprawia im to przyjemność. Postaw na klasyki – mojito, margarita i wariacje na temat martini.

6. Zrób imprezę z motywem, ale zaskocz wszystkich. Lata 20-ste, kurtyzany i żigolacy pomału przechodzą do lamusa. Pomyśl na przykład nad studniówką z piekła rodem, gdzie wszyscy muszą ubrać się w najbardziej kiczowate stroje.

7. Zadbaj o przystawki. Im więcej talerzy z dziwnymi koreczkami i półmisków z dipami, tym lepiej. Ludzie będą podjadać i integrować się, rozmawiając o zmyślnych przekąskach… tak na początek. Najedzeni ludzie w dobrych humorach są gwarantem udanej imprezy.

8. Zamów zmywalne tatuaże. Może brzmi trochę dziecinnie, ale nic tak nie rozśmiesza ludzi jak powrót do dzieciństwa.

9. Zamów pizzę na pół godziny przed pojawieniem się gości. Doświadczenie mówi, że obiecane 40 minut czasu dostawy w piątkowy lub sobotni wieczór przeradza się zazwyczaj w półtorej godziny wyczekiwania.

10. Zadbaj o to, żeby był Twister, karaoke lub inna gra integracyjna. Jeśli znajomi nie będą chcieli się wyginać na kolorowej macie, możesz zaproponować karty lub kalambury. Niech będzie zabawnie, ludzie lubią zawody i konkurencję.

11. Poproś gości, żeby przyprowadzili ze sobą osobę, której dobrze nie znają, na przykład znajomych z siłowni, fitnessu lub kursu tańca. Nie powstaną hermetyczne dwójki i wszyscy będą chcieli się poznać nawzajem, ponieważ tak naprawdę niewiele wiedzą na swój temat.

12. Dobra impreza nie może się odbyć bez odpowiedniej liczby osób – nie może być ani za dużego ścisku w pomieszczeniu, gdzie odbywa się party, ani nie może być za mało gości.

13. Zorganizuj schowek na kurtki i torebki, żeby nie przeszkadzały i nie zajmowały całego przedpokoju.

 

 

 

 

3 Komentarze w Poradnik imprezowicza, czyli bez czego nie może się odbyć dobre przyjęcie

  1. muza to podstawa

  2. BEZ %%%%%%%%%%%%%%%%% OFKORS

  3. mój ulubiony drink, bez którego nie wyobrażam sobie żadnej imprezy ;)
    Malibu Coco Jambo, pyccchhhotka – malibu + wódka (nie za dużo) + mleko (tyle co wódki) + wiórki kokosowe + cukier + kruszony lód

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
+ 6 = dziewięć