Nowości

Pomysły na egzotyczne wakacje

Któż z nas chociaż raz nie marzył o tym, aby na parę chwil oderwać się od natłoku codziennych zajęć czy zawodowych obowiązków i znaleźć się w całkiem innej rzeczywistości, którą tworzą piaszczyste plaże, piękne palmy i krystalicznie czyste morze?

Obecnie możliwości realizacji tego pragnienia jest znacznie więcej, a egzotyczne wakacje są niemal w zasięgu ręki.

Rajskie Karaiby

Odkryte w 1492 roku przez Krzysztofa Kolumba Karaiby to bez wątpienia jeden z najbardziej kuszących, egzotycznych pomysłów na urlop. Zespół Karaibów tworzą wszystkie państwa wyspiarskie i terytoria zależne, leżące w Ameryce Środkowej, mogące poszczycić się pięknymi walorami naturalnymi, znakomitymi warunkami do słonecznych czy wodnych kąpieli oraz rekreacji ruchowej.

W gronie najpopularniejszych destynacji z powodzeniem wyróżnić można Jamajkę, przyciągającą przede wszystkim spragnionych słodkiego lenistwa na białym piasku i miłośników zabawy do białego rana. Dominikana natomiast to nie tylko cudowne plaże, ale także bogactwo cennych zabytków historycznych. Serca turystów z całego świata dawno podbiły również Bahamy, otulające bajkowymi krajobrazami, za sprawą których uważane są za prawdziwy raj na ziemi.

Polinezja Francuska

Polinezja Francuska jest zamorską wspólnotą Francji, której terytorium tworzy pięć archipelagów rozsianych na wodach Oceanu Spokojnego. Za najpiękniejszą wyspę Polinezji Francuskiej uznaje się Bora Bora, zachwycającą pięknem przyrody, krystaliczną laguną i wspaniałymi plażami. Bora Bora to także spełnienie marzeń pasjonatów nurkowania, na których czeka fascynujący i imponujący podwodny świat.

Jednak największą wyspą Polinezji Francuskiej, dzielnie konkurującą o laur zwycięstwa w rankingu popularności, jest Tahiti. To wspaniałe miejsce nie tylko dla osób planujących spędzić urlop na hamaku, ale również preferujących aktywne formy wypoczynku. Po dniu pełnym wrażeń można uraczyć podniebienie w jednej z licznych restauracji lub skosztować intrygującego, nocnego życia Tahiti.

Egzotyka w luksusowej odsłonie

Ciekawą propozycją na egzotyczne wakacje mogą być także wczasy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Pobyt w stolicy tego kraju, Abu Dhabi lub będącym synonimem luksusu Dubaju może upływać pod znakiem relaksu w promieniach słońca, pielęgnowania sportowych pasji, odkrywania pasjonującej historii tego regionu i poznawania niezwykłej kultury jego mieszkańców. A wszystko w niesamowitym otoczeniu tętniących życiem metropolii.

Egzotyczne wycieczki już od dłuższego czasu zajmują stałe miejsce w ofercie zagranicznych wyjazdów wielu organizatorów. Trudno bowiem oprzeć się perspektywie wypoczynku pod palmami czy kąpieli w ciepłych wodach mórz i oceanów. Urlop w takiej scenerii będzie bez wątpienia źródłem niesamowitych wspomnień, ale przede wszystkim okazją do efektywnej regeneracji sił, niezbędnych w konfrontacji z codziennymi wyzwaniami.

 

 

2 Komentarze w Pomysły na egzotyczne wakacje

  1. polecam Seszele

  2. kocham polskie morze latem i zimą <3 <3 <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
× 8 = czterdzieści osiem