Nowości

Pierwsza pomoc w trudnych sytuacjach

MacGyver potrafił rozbroić bombę liściem i gumą balonową – ale co by zrobił, gdyby wielki worek ze śmieciami pękł mu w drodze do śmietnika albo wylałby na jasne spodnie filiżankę kawy? Przedstawiamy pierwszą pomoc w awaryjnych sytuacjach.

#1 Spodnie pęknięte w kroku – najprościej przewiązać sweter czy bluzę w pasie, jeżeli nie masz ze sobą, pożycz od znajomego.

#2 Oderwany guzik – najlepszym rozwiązaniem jest dwustronna taśma, która powinna być w każdym biurze lub restauracji.

#3 Pęknięte ramiączko od stanika – jeśli nie masz przy sobie agrafki, w większości miejsc znajdziesz zszywacz, tylko upewnij się, że zszywka jest gładka od strony ciała.

#4 Wystający drut – wsuń go z powrotem i zaklej plasterkiem. Jest to rozwiązanie jednorazowe ale wystarczy aby dotrwać do końca randki.

#5 Ramiączka wystające spod bluzki – poluźnij ramiączka i złap gumką recepturką pośrodku pleców. Dyskretnie i prosto.

#6 Niespodziewane nieprzyjemnie pachnące pachy – zamów wódkę z sodą i cytryną i wyjdź dyskretnie do łazienki ze swoim drinkiem. Zamocz papierowy ręcznik w alkoholu i przetrzyj nim pachy – wódka nie pozostawia zapachu. Następnie wyciśnij cytrynę na dłonie i znowu przetrzyj skórę – cytryna jest naturalnym dezodorantem, odświeży i natychmiast nada przyjemny zapach.

#7 Oczko w rajstopach – najłatwiejszym i wszystkim znanym sposobem jest lakier do paznokci/włosów, ale to jest pomocne jedynie w przypadku małego oczka. Jeśli przytrafi się większe rozerwanie, idź do łazienki, ściągnij rajstopy i udawaj, że w ogóle ich nie miałaś na sobie!

#8 Siadasz na przeżutej gumie do żucia –  włóż spodnie na kilka godzin do zamrażalnika. Po wyjęciu ostrożnie usuń gumę ostrym narzędziem.

#9 Samoopalacz zostawił na skórze brązowe plamy –  zrób peeling ciała, a potem nałóż balsam nawilżający.

#10 Dostajesz czkawki – czkawka szybciej minie, jeśli nie będziesz się stresować. Pij wodę małymi łykami i/lub powoli i spokojnie oddychaj, długo wypuszczając powietrze.

#11 Bęc! Ketchup zleciał na koszulę idź do łazienki i spierz ketchup zimną wodą (nie będzie wtedy plamy). Wysusz mokre miejsce pod suszarką do rąk.

#12 Kawa wylała się na spodnie w kroku biegnij do łazienki, przemyj plamę zimną wodą, jeśli masz możliwość zdejmij spodnie i wysusz je pod suszarką do rąk lub osusz ręcznikami papierowymi. Do czasu, aż mokre miejsce nie wyschnie plamę możesz dyskretnie zasłaniać teczką/torbą.

#13 Sznurówka wkręca się w rower – przenieś ciężar ciała na drugą nogę, odłóż rower, wolniutko rozsupłaj sznurówkę. Jeśli uda ci się wcześniej ściągnąć but – jeszcze lepiej.

#14 Łamiesz paznokieć – naklej na niego specjalną naklejkę lub plaster.

#15 Worek ze śmieciami pęka w drodze do śmietnika zorganizuj szybko reklamówkę lub papier i pozbieraj śmieci.

 

 

7 Komentarzy w Pierwsza pomoc w trudnych sytuacjach

  1. Ja napisze mój patent na rozsypany puder – zalej pokruszony puder alkoholem – powstanie papka, dociśnij mocno wacikiem, poczekaj aż wyschnie – będzie jak nowy:)

  2. Ciekawe porady ;)
    Mnie jako facetowi raczej się nie przydadzą:P

1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
dwa × = 4