Nowości

Oczyść organizm z toksyn!

Zioła i rośliny lecznicze były, są i będą wykorzystywane w leczeniu nawet najpoważniejszych chorób. Od tysiącleci ludzie radzą sobie z najróżniejszymi dolegliwościami za pomocą naturalnych sposobów. Co ciekawe, niektóre substancje czynne pochodzenia roślinnego są skuteczniejsze i o wiele bezpieczniejsze od konwencjonalnych chemicznych lekarstw.

Nie musimy wyręczać naszego organizmu w jego naturalnych funkcjach. Ale warto pobudzać go do samoleczenia i samoregulacji poprzez naturalne suplementy diety, które działają jak bodziec mobilizujący nasze siły obronne. Preparaty zawierające wyciągi z roślin o leczniczym działaniu przeciwstawia się lekom znanym z medycyny konwencjonalnej. Jaki wpływ mają na nasze zdrowie?

Naturalna obrona przed toksynami

Niewiele osób wie, że twórcami i propagatorami homeopatii byli znani lekarze i farmaceuci. Jeden z nich, Hans-Heinrich Reckweg jest autorem teorii mówiącej, że każda choroba to nic innego jak reakcja obronna organizmu na atakujące go toksyny. Te szkodliwe związki mogą być pochodzenia endogennego (produkty procesów metabolicznych, skutki wahań równowagi hormonalnej) lub egzogennego (tytoń, alkohol, leki, żywność przetworzona, metale ciężkie, promieniowanie).
Objawy takie jak katar, kaszel czy gorączka to sygnały, że organizm walczy i oczyszcza się z toksyn (wirusów, bakterii, grzybów, pleśni). Obrona przed toksynami powoduje, że czujemy się chorzy, zmęczeni i senni, ale sięgając po chemiczne leki tylko osłabiamy naturalną reakcję obronną organizmu. Metody homeopatyczne różnią się tym od medycyny konwencjonalnej, że leczą nie tylko objawy, ale przede wszystkim przyczyny choroby. Naturalne preparaty mają złożoną formułę, opartą wyłącznie na bezpiecznych składnikach roślinnych. W jednym suplemencie może być nawet kilka substancji czynnych, wspomagających swoje działanie. Są one w stanie pobudzić układ obronny organizmu, by zneutralizował i wydalił szkodliwe toksyny.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

W zapobieganiu chorobom pomoże zdrowa zrównoważona dieta, bogata w witaminy, minerały oraz związki roślinne, np. polifenole. Bardzo ważne jest niedopuszczanie do nadwagi i otyłości. Warto więc wziąć sobie do serca powiedzenie „Jesteś tym, co jesz”. Zdrowy układ pokarmowy to podstawa. Regularnie oczyszczaj go z pomocą ziół i preparatów zawierających wyciągi z roślin o leczniczych właściwościach. Preparatami pochodzenia roślinnego warto także leczyć zmiany zwyrodnieniowe stawów, alergie, astmę, zapalenia górnych dróg oddechowych. Specjaliści zajmujący się ziołolecznictwem i homeopatią uważają je wręcz za naturalne antybiotyki.

Niepozorne kapsułki są skarbnicą aktywnych związków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Stosuj je, jeśli chcesz oczyścić się z toksyn i cieszyć się dobrym zdrowiem.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
9 − dwa =