Nowości

Nowe ciuchy za darmo, czyli moda na wymianę ubrań

Do Polski dotarła moda na swap party, czyli imprezy polegające na wymienianiu się ubraniami. Imprezy nabierają coraz większego rozmachu i nie ograniczają się już tylko do wymiany ubrań z przyjaciółkami. 

Jak to działa?

Przede wszystkim upierz i wyprasuj to, co chcesz wymienić. Następnie popytaj koleżanki i znajomych, czy żadna z nich nie organizuje takiej imprezy. Jeśli nie – poszukaj jej w internecie lub na facebooku. Na pewno wpisując hasło „swap party” lub „wymiana ciuchów” znajdziesz coś dla siebie w bliskiej okolicy. Czasami potrzebujesz polecenia lub zaproszenia od znajomej osoby, innym razem wpisowego w postaci słodyczy, przekąsek lub niewielkiej kwoty pieniędzy. Za każdym razem zasada jest jednak ta sama – bierzesz tyle, ile przyniesiesz. Jeśli na swap’a przekazujesz 3 bluzki, tyle samo możesz wyszperać na imprezie dla siebie. Jeśli jakieś ciuszki nie zostaną przez nikogo wybrane – organizatorzy zazwyczaj przekazują je na cele charytatywne.

Zapytaj wcześniej czy będziesz miała gdzie wyłożyć ubrania. Jeśli wieszaki lub koszyki nie są zapewnione, dobrze jest przynieść je ze sobą. W końcu to zwyczajny marketing i również od Ciebie zależy jak zaprezentujesz swój towar. Zazwyczaj oprócz ubrań, na spotkania można przynieść również akcesoria, dodatki, torebki i buty. Najlepiej jednak dowiedzieć się czy zostało to uwzględnione przez organizatora spotkania.

Musicie przyznać, że w czasach kryzysu jest to ciekawy sposób na zaoszczędzenie grosza przy jednoczesnym odświeżeniu garderoby. Dlatego następnym razem nie wyrzucaj ubrań, w których już nie chodzisz. Pamiętaj, że mogą się przydać na swap party!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
cztery + = 11