Nowości

Niezwykłe i potwierdzone metody na szczęśliwy związek

Wszystko, co najważniejsze, aby związek był udany, długi i szczęśliwy, da się streścić w kilku punktach. Poznajcie sekrety szczęśliwych par.

#1. Udawajcie, że dopiero się spotkaliście

Czy jesteście ze sobą 6 miesięcy czy 6 lat, każdego dnia zachowujcie się tak, jakbyście dopiero co się poznali. Zapytaj co sądził o programie telewizyjnym lub powiedz co byś zrobiła gdybyś wygrała lotto. Z biegiem czasu, pary przestają zadawać sobie poznawcze pytania, ponieważ uważają, że już się znają na wylot. Jednak, każdy się zmienia więc takie błahe pytania pomagają utrzymać więź i poznawać się na nowo.

#2. Ograniczcie oglądanie romantycznych filmów

Komedie romantyczne narzucają nierozsądne oczekiwania, które mogą prowadzić do niepotrzebnego cierpienia. Porównywanie siebie z idealnymi bohaterami z filmów amerykańskich to przepis na katastrofę, gdyż promują specyficzny sposób myślenia o związkach – bezgraniczne zakochanie, widoczne na każdym kroku nie odzwierciedla codzienności.

#3. Bądźcie dla siebie podporą i wsparciem

Według badań, gdy mężczyzna jest z bardzo atrakcyjną kobietą, jest bardziej skłonny do pomocy i wsparcia. Natomiast gdy facet jest bardzo przystojny to nie jest już tak zaangażowany w związek. Rozmiar też się liczy – gdy kobieta ma niższe BMI niż partner, oboje są bardziej zadowoleni. Najważniejsza rzecz do sukcesu? Wsparcie. Żaden związek nie przetrwa jeśli nie jesteśmy zainteresowani samopoczuciem naszego partnera.

#4. Alkohol pod kontrolą

Każdy związek znajdzie się w tarapatach jeśli alkohol będzie częstym gościem. Zresztą badania potwierdziły, że młodzi ludzie, którzy dużo piją (4 – 5 drinków przy jednym spotkaniu) mają mniejsze szanse na małżeństwo i ponoszą większe ryzyko wczesnej separacji. Więc jeśli chcecie stworzyć solidne partnerstwo, zostawcie alkohol na weekendy.

#5. Nie bądźcie uparci

Kłótnie i sprzeczki są normalną rzeczą, ale najważniejsze, aby każde z Was potrafiło potem wyciągnąć rękę na zgodę. Rozwiązujcie konflikty na bieżąco i nie chowajcie urazy.

#6. Dbajcie o dobry seks

Fikajcie w łóżku przynajmniej raz w tygodniu. Większość par uprawia seks 2 – 3 razy w miesiącu a zwiększenie tej frekwencji, daje tyle satysfakcji, co wygranie 6 w totolotka. Ale tu nie chodzi jedynie o seks. Pary, które się lubią częściej chodzą ze sobą do łóżka, a przebywanie w łóżku z osobą, którą lubimy czyni nas szczęśliwszymi. A przecież o to właśnie chodzi w każdym związku.

#7. Mówcie „kocham Cię”

Wyznawajcie sobie miłość na co dzień, bez specjalnych okazji. Nigdy nie myślcie, że to po prostu oczywiste.

 

 

6 Komentarzy w Niezwykłe i potwierdzone metody na szczęśliwy związek

  1. nr 2 super
    w życiu bym na to nie wpadła ;)

1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
− dwa = 2