Nowości

Niezawodne sposoby na piękne dłonie

Zmywanie naczyń, ręczne pranie, gotowanie. Wszędzie chemikalia, twarda woda, do tego suche powietrze w mieszkaniu i gotowe – nieustannie spierzchnięte dłonie. Aby temu zapobiec, w ogóle nie powinnyśmy wykonywać żadnych prac domowych. Dla większości z nas jest to niemożliwe, więc podpowiadamy co zrobić, aby wygładzić i nawilżyć swoje ręce po ciężkim dniu.

Wygładzanie miodem

Łyżeczkę miodu pszczelego wymieszaj z 3 łyżkami twarożku i łyżką tłustej śmietanki. Nałóż na dłonie na 15 minut, po czym zmyj letnią wodą i posmaruj grubą warstwą kremu do rąk.

Cytryna z mlekiem

Delikatnie podgrzej filiżankę mleka i dodaj do niego łyżeczkę miodu oraz sok z połowy cytryny. W ten sposób przygotujesz emulsję do nacierania dłoni, która świetnie zastępuje krem.

Parafinowa osłona

W aptece kup kostkę parafiny i rozpuść ją w specjalnie do tego przeznaczonym naczyniu (nie rozpuszczaj parafiny bezpośrednio na ogniu, lecz w naczyniu, które wstawisz do gotującej się wody w drugim, większym garnku). Gdy kostka rozpuści się i nieco ostygnie, zanurz w niej dłonie i wyjmij po 5 minutach. Gdy na rękach zastygnie powłoka parafiny, owiń je folią spożywczą i włóż w rękawiczki. Po około 20 minutach zdejmij parafinę i ewentualnie, posmaruj ręce emulsją odżywczą. Staraj się nie myć rąk przez najbliższe 3 godziny.

Siemię dobre na wszystko

Około 3 łyżki zmielonego siemienia lnianego zalej wrzącą wodą lub mlekiem i wymieszaj na gęstą papkę. Poczekaj aż mikstura nieco ostygnie, posmarują nią dłonie, a następnie owiń je folią spożywczą. Spłucz maseczkę po około 20 minutach.

Kąpiel w oleju

Ciepłą, przegotowaną wodę nalej do miseczki, wymieszaj ją z dwiema łyżkami oleju roślinnego lub oliwy z oliwek i łyżką miodu. W tak przygotowanej kąpieli zanurz ręce na około 10 minut. Po tym czasie delikatnie osusz dłonie, osmaruj kremem i załóż na noc rękawiczki.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
× dwa = 8