Nowości

Nie wszystko złoto co się świeci

Jeśli chodzi o torebki, perfumy, buty czy biżuterię, tańsze niestety nie oznacza lepszego. Czasami mamy ochotę zaszaleć i pozwolić sobie na nieco droższy, niż zwykle, zakup. Jak nie dać się oszukać i nie pozwolić pierwszej lepszej firmie zarobić na naszej niewiedzy? Przedstawiamy sposoby rozpoznawania najczęściej podrabianych produktów.

#1. Złoto

Najpewniejszym sposobem sprawdzenia prawdziwości biżuterii jest wizyta u jubilera, ale i domowymi metodami możemy przekonać się, z czym mamy do czynienia. Zobacz, jak rozpoznać prawdziwe złoto.

1. Jeśli nasz złoty przedmiot przyciągany jest przez magnes, oznacza to, że nie jest wykonany z prawdziwego złota. Nie jest to jednak ostateczny sprawdzian prawdziwości, jako że podróbki także bywają wykonane z metali niereagujących na magnes.

2. Jeżeli na złotym przedmiocie po jakimś czasie pojawiają się przebarwienia, plamy czy otarcia, oznacza to, że mamy do czynienia z podróbką – złoto się nie ściera, nie pokrywa się też patyną.

#2. Diament

Kiedy inwestujemy w diament, chcemy mieć stuprocentową pewność, że jest prawdziwy. Jak się o tym przekonać?

1. Poproś sprzedawcę o certyfikat – każdy prawdziwy diament musi go posiadać.

2. Przyjrzyj się diamentowi pod światło – diamenty je załamują, szkło i kwarc służące za podróbki – nie.

3. Jeżeli diament jest nieoprawiony, połóż go na stronie gazety lub książki. Jeśli widzisz rozmazany tekst albo jesteś w stanie go przeczytać, oznacza to, że diament nie jest prawdziwy.

4. Wystaw diament na działanie ciepła (np. na słońce lub pod suszarkę). Prawdziwe diamenty rozpraszają ciepło i nie nagrzewają się.

#3. Perfumy

Podróbki perfum to jedne z najczęściej spotykanych oszustw na rynku. Niektórzy fałszerze doszli do takiej perfekcji, że wykrycie nieoryginalnego produktu może okazać się naprawdę trudne. Na co należy zwracać uwagę?

1. Zacznij od nazwy. Błędy typu „Kalvin Klein” cą oczywiste, ale może brakuje któregoś członu pełnej nazwy konkretnych perfum?

2. Obejrzyj dokładnie buteleczkę – podróbki często wykonane są z cienkiego szkła, które łatwo odpryskuje. Zwróć też uwagę na korek. Te w podróbkach są czasem plastikowe i niedopasowane wielkością do buteleczki).

3. Spójrz na spód buteleczki. Sprawdź, czy znajduje się na nim numer seryjny, pojemność i rodzaj – czy jest to woda toaletowa czy perfumowana.

4. Cena – warto wcześniej zorientować się, jak wyglądają ceny oryginalnych perfum. Najczęściej podrabiane są duże buteleczki, a tutaj najłatwiej zauważyć, że z ceną jest coś nie tak.

#4. Torebka

Niejedna kobieta marzy o tym, by choć raz w życiu kupić sobie torebkę Louis Vuitton. Niestety, oszuści są tego świadomi, dlatego tak trudno dziś kupić oryginalną torebkę poza sklepem LV.

1. Po pierwsze – zapoznaj się dokładnie z ofertą LV. W Internecie czy na bazarach często spotykamy wzory, które nigdy nie znalazły się w ofercie marki.

2. Przyjrzyj się ściegom. Na każdej torebce danej serii LV znajduje się ta sama liczba ściegów w tym samym miejscu.

3. Producenci podróbek pakują torebki w szare papierowe torby z dużą naklejką z logo LV. Oryginalne salony takich toreb nie mają.

4. Oryginalne torebki nie mają metek na zewnątrz (podróbki najczęściej je posiadają). W środku oryginalnego produktu znajdują się jedynie dwie metki: jedna z napisem Luis Vuitton oraz informacją, gdzie i z czego torebka została wyprodukowana, druga z numerem modelu, jego francuską nazwą i kodem paskowym. LV nie dodaje wisiorków z logo czy pieczęci na metkach.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
3 × osiem =