Nowości

Naturalne produkty do gotowania & sprzątania

Po co truć się sztucznymi chemikaliami i wydawać pieniądze na syntetyczne środki, skoro te naturalne działają tak samo? I w dodatku mają kilka różnych zastosowań! 

#1. Soda oczyszczona i ocet spirytusowy

Jak zapewne dobrze wiecie, w kuchni można używać sody oczyszczonej do przygotowania ciast i wypieków, w zastępstwie proszku do pieczenia. Soda ma jednak dodatkowo właściwości czyszczące – nadaje się do szorowania wc, zlewów, prysznica, itp. Wyjątkowo dobrze działa w połączeniu z octem spirytusowym (tak, tym samym, którym polewamy nóżki w galarecie) – rozpuszcza wtedy nawet najbardziej zaciekłe osady (np. w toalecie). Taka mieszanka działa lepiej niż Domestos, a jest tańsza i naturalna!

#2. Ocet jabłkowy

Doskonały do dressingów sałatkowych, nadaje się również do czyszczenia. Doskonale sprawdzi się podczas mycia szyb, luster, szklanej zastawy oraz wspomnianej wcześniej toalety.

#3. Mleko

Codziennie dolewamy porcję mleka do kawy, ale możemy również lekko zwilżoną mlekiem ściereczką wyczyścić linoleum, ceratę kuchenną, srebro, a nawet… buty zamszowe oraz skórzane kurtki i rękawiczki. Pielęgnacja skórzanej odzieży i dodatków – szczoteczkę lub szmatkę zanurzamy w roztworze przygotowanym z mleka (250ml) i sody (łyżeczka sody). Delikatnie pocieramy skórzaną powierzchnię, a potem wycieramy do sucha.

#4. Olejki eteryczne

W kuchni olejek cytrynowy można dodać do ciast lub guacamole, olejek z kolendry – do ryb. W łazience olejek cytrynowy przyda się do wyczyszczenia zlewu, toalety i rur, a lawendowy (rozpylony w powietrzu za pomocą butelki ze sprayem), nada pomieszczeniu ładny zapach, chroniący przed molami i dezynfekujący bakterie.

#5. Olej kokosowy

Dzięki swojej wysokiej temperaturze dymienia, wysokiej zawartości składników odżywczych i fantastycznemu smakowi, idealnie nadaje się do smażenia różnych potraw. Co ciekawe, olejek kokosowy, wymieszany z odrobiną soku z cytryny, nada meblom wysoki połysk i ładny zapach!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
8 − jeden =