Nowości

Najbardziej erotyczne jedzenie świata

Niektóre rodzaje pożywienia zawierają nie tylko substancje odżywcze niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, ale też szereg witamin i enzymów, które stymulują produkcję hormonów odpowiedzialnych za udany seks. Być może wystarczy zadbać o dietę swoją i partnera, by na nowo cieszyć się udanym życiem erotycznym. Do afrodyzjaków zwiększających potencję seksualną należą m.in.:

Bazylia
Od setek lat bazylię uważano, za rodzaj afrodyzjaka, którym – w połączeniu z oliwą – kobiety nacierały swoje ciała, aby przyciągnąć uwagę mężczyzn. Wierzono, że bazylia poprawia krążenie i podnosi libido. A jej zapach miał doprowadzać mężczyzn do obłędu.

Owsianka
To mało doceniane pożywienie, okazuje się być nie tylko doskonałym, pożywnym śniadaniem, ale i afrodyzjakiem. Pomaga odblokować produkcję testosteronu i podnosi libido. Z kolei legenda ludowa głosi, że kobiety, które chcą urodzić chłopca, jeszcze przed zajściem w ciążę powinny spożywać dużo owsianki!

Marchewka
Marchewka już przez starożytnych Greków była uznawana za silny afrodyzjak. To niepozorne warzywo  jest  wykorzystywane jako afrodyzjak w kuchni, ze względu na falliczny kształt. Ponadto, marchewki są bogate w witaminy C i E, oraz beta-karoten, czyli składniki podwyższające libido.

Arbuz
Zawiera cytrulinę, która stymuluje wytwarzanie energii przez mięśnie podczas wysiłku i pobudza przepływ krwi do genitaliów? Oznacza to, że spożywanie arbuza daje podobne efekty, co stosowanie Viagry!

Awokado
Bogate w witaminę B6, która zwiększa kobiece libido, a także w potas i kwas foliowy, niezbędne dla zdrowia serca i utrzymania energii.

Czekolada
Jest prawdziwym eliksirem miłości. Zawiera dwie substancje – teobrominę oraz fenyloetyloaminę, które działają pobudzająco, podniecająco i euforycznie. Po zjedzeniu czekolady wytwarzane są także hormony szczęścia.

Ostrygi
Posiadają wiele cennych minerałów i witamin wzmacniających organizm i pobudzających produkcję hormonów płciowych. Są źródłem cynku, który jest niezbędny dla zachowania męskiej sprawności seksualnej. Nie bez przyczyny więc, ostrygi były przysmakiem uwodziciela wszech czasów – Casanovy. Legenda mówi, że zjadał 50 sztuk ostryg dziennie.

Szparagi
Niezaprzeczalnie ich kształt przywołuje seksualne skojarzenia. Ponadto, warzywo to jest bogate w witaminy C, B, E, A, beta-karoten, fosfor i kwas foliowy, czyli składniki rozbudzające pożądanie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
+ 3 = dziewięć