Nowości

Magia second hand’u

Tak zwane „second hand’y” stają się coraz bardziej popularne w Polsce, szczególnie w dużych miastach. Z pewnością nie chodzi tylko o cenę, ponieważ wśród klientek second hand’ów znajdują się zamożne panie czy nawet gwiazdy z okładek magazynów. Na czym polega magia sklepów z używaną odzieżą?

Wyjątkowość

Kupując ubrania w second hand’zie możemy mieć pewność, że nie spotkamy na ulicy lub w pracy kobiety, która nosi ubrania z naszej szafy. Ponadto kobiety, które uwielbiają wyrażać siebie przez ubrania, czują się w „ciucholandzie” jak w raju. Sklepy sieciowe nie dają takiej możliwości, ponieważ w każdym sezonie wszystkie sklepy oferują ubrania utrzymane mniej więcej w tym samym stylu. Natomiast w sklepach z używaną odzieżą trwa karnawał stylów i kolorów przez cały rok. Pastele, pepitka, szkocka krata czy grochy? Nie jest ważne, co teraz jest modne, ważne jest, co obecnie nam się podoba i że są miejsca, gdzie przez cały rok możemy znaleźć oryginalne ubrania z ukochanym wzorem.

Luksus na każdą kieszeń

Teraz ekskluzywne marki są dostępne dla kobiet z mniej zasobnym portfelem. Powstaje coraz więcej luksusowych second hand’ów z dokładnie wyselekcjonowanym towarem. Sukienka od Armaniego czy torebka Diora już nie jest tylko marzeniem. Wystarczy regularnie odwiedzać takie miejsce, a pewnego razu los się do nas uśmiechnie i staniemy się posiadaczkami wymarzonej torebki Mulberry.

Wyprawa na łowy

Zakupy w second hand’zie są również pewnego rodzaju przygodą. Kobiecie włącza się zmysł myśliwego, który jest doskonale wyczulony na niepowtarzalne okazje. Poziom endorfin wzrasta wprost proporcjonalnie do liczby zdobytych ubrań. Nic tak nie poprawia humoru jak markowy sweterek, na który trzeba by wydać kilka razy więcej w normalnym sklepie. Uśmiech pojawia się na twarzy, kiedy słyszymy komplement na temat naszego najnowszego łupu. Nie mówiąc o satysfakcji, którą odczuwamy, kiedy inne osoby nam mówią, że w ogóle nie widać, że nasze ubrania były kupione w „ciucholandzie”.

Lepsza jakość

Wbrew ogólnie panującemu przekonaniu używana odzież jest lepszej jakości niż ubrania obecnie sprzedawane w sklepach sieciowych. Oczywiście ubrania wysokiej jakości są dostępne w galeriach handlowych, jednak ich ceny skutecznie odstraszają wiele kobiet. Ponadto w second hand’ach, często można znaleźć ubrania angielskich marek, które szczycą się długą tradycją krawiecką. Są lepiej wykończone i są wykonane z lepszej jakościowo bawełny.

Spójrzmy prawdzie w oczy – kupowanie ubrań w second hand’ach jest najlepszym interesem. W jakim innym miejscu znajdziemy modne i niepowtarzalne ubrania? W „ciucholandzie” nie musimy stawać przed odwiecznym dylematem i wybierać między jakością a ceną. Nie ma się czego wstydzić, wręcz przeciwnie, powinnyśmy być dumne z siebie! Polowanie w second hand’ach wymaga nie lada cierpliwości i zmysłu odkrywcy, ponieważ zdarza się, że dopiero po kilku wyprawach upolujemy wymarzony ciuszek. Poza tym chyba nie trzeba przypominać, że im trudniej nam coś zdobyć, tym bardziej to doceniamy.

 

 

3 Komentarze w Magia second hand’u

  1. ja tylko się ubieram „na ciuchach” i często słyszę, że mam fajne stylówy, polecam :)

  2. Jka ja się wkurzam jak widze moje psiapsióły, które coraz to przychodzą w nowych ciuchach i okazuje się, że wsyztkie sa kupione za grosze w second handzie,a jak ja się wybiorę to NIC nigdy nie mogę znależć..

  3. w lumpeksie można znaleźć istne perełki! TRUE!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
× 8 = trzydzieści dwa