Nowości

Kocham Cię, ach kocham Cię nad życie! Dlatego trochę pokrzyczę…

Gdy zakochujemy się nie potrzebujemy niczego więcej do szczęścia.  Nie widzimy żadnych wad u naszego partnera. Jednak gdy pierwsza fala miłosnego zauroczenia przemija, zaczynamy dostrzegać pierwsze niedoskonałości i w naszym idealnym związku zaczynają pojawiać się pierwsze sprzeczki. Z czego wynikają kłótnie? Bo pokłócić się jest łatwo, pogodzić o wiele trudniej.

Pary bardzo często kłócą się o błahe rzeczy. Powodem do sprzeczki mogą być rozrzucone skarpetki, buty stojące na środku przedpokoju, brudny zlew. Zazwyczaj jednak takie drobne scysje kryją w sobie znacznie większe kłopoty. Jeśli prawdziwe problemy nie zostaną rozwiązane, irytujące sprzeczki nigdy się nie skończą.

Bardzo często i zupełnie nieświadomie, wchodząc w związek z drugą osobą jesteśmy przekonani, że to właśnie my zawsze mamy rację. Jeśli partner nam się sprzeciwia, nie dopuszczamy możliwości, że tym razem możemy się pomylić. Nierzadko próbujemy dopasować do siebie naszego partnera. Niestety, nie ma nic bardziej zgubnego dla związku. Związek polega na połączeniu dwóch osób, które się kochają i chcą ze sobą być, akceptujących wszystkie swoje wady i zalety, zainteresowania i hobby.

Powodem braku porozumienia między partnerami jest także brak świadomości z własnych nierozwiązanych problemów emocjonalnych. Wówczas nasze uczucia biorą górę nad rozsądkiem, nie słuchamy się nawzajem i usiłujemy przekrzyczeć. W zasadzie chodzi o to, żeby sobie dopiec, ulżyć, a nie rozwiązać problem. Często przedstawiamy nasze negatywne emocje, zaczynamy niesłusznie oceniać, wypowiadać niemiłe słowa. To wszystko boleśnie uderza w poczucie wartości drugiej osoby.

Zapamiętajmy zatem, że podstawą dobrej komunikacji w związku jest umiejętność słuchania, klarowne przedstawienie własnych uczuć oraz troska o partnera. Unikniemy wówczas wielu niepotrzebnych awantur.

 

 

5 Komentarzy w Kocham Cię, ach kocham Cię nad życie! Dlatego trochę pokrzyczę…

  1. jak się trafi na taką właściwą osobę to trzeba się bardzo starać, żeby tego nie zepsuć. takie rady się przydają.

  2. TO PRAWDA
    w pierwszej chwili zawsze nam się wydaje, że to właśnie my mamy rację

  3. wam dziewczynom to zawsze się wydaje że macie rację

  4. Dokładnie, Tom
    wszystkim kobitom się zawsze wydaje to samo!

  5. To bardzo ważny artykuł. Młodym ludziom trzeba ciągle o tym przypominać, żeby potrafili ułozyć sobie życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
+ 5 = dziewięć