Nowości

Jak zatrzymać czas? – garść porad w pigułce

Wiele osób szuka sposobów, aby jak najdłużej zachować zdrowie, sprawność i młody wygląd. Starzenie się to jednak nieunikniony proces w życiu każdego człowieka. Polega na zmniejszeniu biologicznej aktywności komórek, spowolnieniu procesów regeneracyjnych oraz utracie zdolności adaptacyjnych organizmu. Badania naukowe dowodzą, iż zdrowy styl życia oraz odpowiednia pielęgnacja są naszym sprzymierzeńcem w walce z upływającym czasem.

1. Ponad połowa kobiet odczuwa presję społeczną związaną z potrzebą „bycia młodszą”.

2. Zmarszczki zaczynają spędzać sen z powiek coraz młodszym kobietom. We Francji już
15-letnie dziewczyny zaczynają stosować kremy przeciwzmarszczkowe, w pozostałych krajach europejskich 24-latki włączają do swojej codziennej pielęgnacji kremy przeciwzmarszczkowe.

Poznaj oznaki starzenia się skóry: suchość skóry, zmniejszenie grubości naskórka, obniżenie elastyczności, zmniejszenie grubości skóry właściwej, rozszerzenie naczynek, powstawanie zmarszczek i fałd, zaburzenia pigmentacji, przebarwienia

3. Zaakceptowanie starzenia się trudniej przychodzi mężczyznom niż kobietom. W szczególności jest to związane z wartością pracy. Dla mężczyzn praca jest dużo ważniejsza niż relacje społeczne.

4. Powiedzieć o sobie „jestem stary” / „jestem stara” częściej potrafią ludzie mieszkający na wsi oraz osoby mniej zamożne.

5. W 2014 roku przeprowadzono ponad 15 milionów zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Najczęściej wykonywane zabiegi to: liposukcja, powiększenia piersi, usuwanie zmarszczek przy użyciu lasera oraz botoksu.

74 proc. osób ma zamiar starzeć się z wdziękiem vs. 26 proc. zrobi wszystko, żeby dłużej pozostać młodym

6. Od 25 roku życia na powierzchni skóry zaczynają być widoczne pierwsze oznaki starzenia, czyli utrata elastyczności skóry, zmarszczki, przebarwienia, zmiana układu rysów twarzy, ubytki tkanki kostnej, mięśniowej i poduszeczek tłuszczowych.

7. Męska skóra jest o 25 proc. grubsza niż kobieca, a przez to bardziej wytrzymała i podatna na starzenie się.

8. Każdego dnia kurczymy mięśnie twarzy około 15 000 razy, dlatego pojawiają się zmarszczki mimiczne wokół oczu, ust, na czole.

9. Wypalanie 20 papierosów dziennie przez 30 lat postarza skórę o 10 lat!

10. Od 20 roku życia produkujemy przeciętnie o 1% mniej kolagenu w skórze w każdym roku naszego życia.

11. Wraz z wiekiem męska skóra traci na grubości, ale w sposób skokowy, a nie – jak u kobiet – systematyczny. Średnio więc co 10 lat, panom gwałtownie przybywa zmarszczek i bruzd.

Złote rady dotyczące zapobiegania starzeniu się skóry: unikanie nikotyny i alkoholu, ochrona przeciwsłoneczna, dieta bogata w warzywa i owoce, szczególnie te zawierające antyoksydanty, odpowiednia ilość snu, unikanie stresu, ćwiczenia fizyczne, właściwa pielęgnacja cery

12. Elastyna i włókna kolagenowe zapewniające elastyczność skóry z czasem zanikają, a gęstość naczyń krwionośnych w skórze zmniejsza się, co sprawia, że skóra staje się bledsza.

13. Skóra osób „puszystych” dłużej pozostaje gładka ponieważ ma grubszą podściółkę tłuszczową, dzięki której skóra jest bardziej napięta.

14. Wraz z upływem czasu skóra robi się cieńsza, traci swoją jędrność i odpowiednie nawilżanie.

15. Pod skórą twarzy znajduje się ponad 50 mięśni, które też można wyćwiczyć. Niećwiczone – szybciej ulegają wpływowi czasu i grawitacji.

16. U 68 proc. osób regularnie korzystających z solarium następuje przedwczesne starzenie się skóry.

17. Spanie na brzuchu albo tylko na jednym boku może powodować powstawanie trwałych linii i zagnieceń skóry od pościeli. Najlepszym rozwiązaniem jest spanie na plecach i wymiana pościeli na satynową – przynajmniej powłoczek na poduszki.

 

 

7 Komentarzy w Jak zatrzymać czas? – garść porad w pigułce

  1. nie wiedziałam ponad połowy rzeczy- wow wow wowowoww

  2. hehehe Skóra osób „puszystych” dłużej pozostaje gładka – dziewczyny nie odchudzamy się! dzięki za to :)

1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
1 × = pięć