Nowości

Jak rozszyfrować mężczyznę?

Prawda jest taka, że faceci nie wiedzą, co czują i tym bardziej nie potrafią tego ująć w słowa. Badania wykazały, że mężczyźni używają mowy, aby ustalić różnice, odrębność i samodzielność (w odróżnieniu od kobiet, które używają rozmowy, aby się zbliżyć i wzmocnić związek). Więc zmuszanie go do „rozmowy” spowoduje, że zacznie się bać, uciekać lub gadać od rzeczy o nowych płatkach śniadaniowych.

Męskie kłamstwa – strzeż się, jeśli usłyszysz jedno z poniższych

„Ale próbowałem dzwonić” / „Nie dostałem smsa” / „Nie zwróciłem na nią uwagi” / „Seks nie jest najważniejszy” / „Będę uważał” / „Porozmawiamy o tym później” / „Nie jestem zły”

Przedstawiamy najczęstsze, męskie wypowiedzi wraz z adnotacją, co dokładnie oznaczają. Naucz się męskiej mowy a gwarantujemy, że dogadasz się z każdym facetem.

On mówi: Może się kiedyś spotkamy?”
Oznacza: Jesteś fajna i chcę się z tobą umówić, ale nie mam odwagi.

On mówi: „Jesteś bardzo miłą osobą”
Oznacza: Nie zobaczysz mnie nigdy więcej.

On mówi: „Zostańmy przyjaciółmi”
Oznacza: Nie jesteś w moim typie, ale możesz mnie umówić ze swoją koleżanką.

On mówi: Zadzwonię”
Oznacza: Chciałbym zadzwonić, ale się boję, że zgodzisz się na randkę, która nie wypali. Lub gorzej – będzie świetnie. Czy mam ochotę na randkowanie, ślub, dzieci?

On mówi: Spotykamy się”
Oznacza: Spędziliśmy razem przynajmniej kilka nocy, z czego przynajmniej jedna zakończyła się seksem, ale w żadnym wypadku nie jesteśmy w związku.

On mówi: „Bądźmy razem”
Oznacza: Boję się, że jak się nie zadeklaruję, to zaczniesz spotykać się z kimś innym.

On mówi: „To już nasza trzecia randka?” / „Ciepło dzisiaj” / „O której idziesz rano do pracy?”
Oznacza: Najwyższy czas na seks.

On mówi: „Od dawna nie rozmawialiśmy, dużo o tobie myślałem”
Oznacza: Nie bzykałem się od trzech miesięcy.

On mówi: „Z iloma facetami się spotykałaś?”
Oznacza: Jestem najlepszy, nie?

On mówi: „Bardzo cię lubię”
Oznacza: Chyba się zakochałem, ale jak to powiem, to już nie ma powrotu.

On mówi (o tobie): „Dziewczyna” / „Partnerka” / „Kochanka”
Oznacza: Zrobiłaś mu śniadanie, on ci naprawił samochód, a jego koledzy mają zakaz podrywania ciebie.

On mówi: „Nic się nie stało” / „Wszystko w porządku”
Oznacza: Wiem, że chcesz wiedzieć, jak mi minął dzień, z kim rozmawiałem, z kim się widziałem itp., ale jestem w domu, chcę wypić 10 browarów, zjeść paczkę chipsów na obiad i odciąć się od świata.

On mówi: „Chyba to wszystko idzie za szybko”
Oznacza: Chyba się zapędziłaś.

On mówi: „Nie wiem czego chcę”
Oznacza: Nie chcę ciebie.

On mówi: Potrzebuję przestrzeni”
Oznacza: Jestem bardzo bliski rzucenia cię, ale brakuje mi odwagi.

On mówi: Jesteś niesamowitą kobietą”
Oznacza: Jesteś niesamowitą kobietą.

On mówi: Kocham Cię”
Oznacza: Jestem szczęśliwy, gdy jestem z tobą. Chyba jesteś tą jedyną.

Męskie gesty równoznaczne z „Kocham cię”:

Twój facet cię kocha mimo, że tego nie mówi. Ponieważ dla faceta czynności są ważniejsze niż słowa, miłość do ciebie okazuje w poniższy sposób: pozwala ci prowadzić swój samochód / zakłada, że weekend spędzicie razem / przedstawia cię swoim znajomym / nie zakłada tej ohydnej koszulki, której nienawidzisz / dzwoni bez jakiegokolwiek powodu / chce się przytulać lub rozmawiać po seksie

Kilka porad, jak rozmawiać z mężczyzną żeby cię zrozumiał:

 • Mężczyźni potrafią wykonać tylko jedno polecenie na raz, więc jeśli chcesz żeby poszedł do kuchni i zrobił herbatę, musisz to wyrazić jako dwie, pojedyncze prośby (to ma również zastosowanie w łóżku).
 • Jeśli facet już używa słów, to przeważnie po to, żeby zainspirować jakąś czynność (podczas gdy kobiety to robią, aby nawiązać więź). Jeśli mężczyzna ubliża drugiemu, automatycznie myśli, że chce się bić. A jeśli ty mu powiesz, że podoba ci się jego koszula, myśli, że chcesz go zaciągnąć do łóżka.
 • Psychologowie z Uniwersytetu w Houston odkryli, że powodem, dla którego faceci nie rozmawiają o swoich uczuciach jest utrzymanie władzy w związku – gdy nic nie mówią, partnerka musi zgadywać. Zrób to samo, a będzie uległy jak szczeniak.
 • Faceci nie chcą rozmawiać o swoim związku, po prostu chcą to robić – w jego myślach, gdyby cię nie kochał, to by cię zostawił. Oto przykład jego rozumowania: „Jeśli musimy dyskutować o związku to znaczy, że jest zepsuty. Jeśli jest zepsuty, to koniec. Odchodzę.”
 • Facet powie „wszystko w porządku” nawet, jeśli będzie torturowany przez wojowników Zulu. Z natury mężczyźni nie mogą ujawnić swojej słabości, bo to pokazuje brak statusu. Krótko mówiąc, martwi się, że pomyślisz o nim jako nieudaczniku, jeśli sobie sam nie poradzi ze swoimi problemami. Więc nie baw się w bohaterkę, pozwól żeby poczuł się silny i zdolny do wszystkiego. Jak będzie potrzebował twojego wsparcia, sam do ciebie przyjdzie.

Czego nigdy, przenigdy nie chce od ciebie usłyszeć:

„Kochanie, musimy pogadać”: Nie, TY chcesz pogadać – i gadać, gadać i gadać.

„O czym teraz myślisz?”: Jego uczucia, tak jak odpowiedzi będą proste. Więc jeśli leżycie w łóżku a on odpowie „o pizzy”, naprawdę myśli o pizzy. Nie o tym, że masz cerę jak pizza, lub że wyglądasz jakbyś jej za dużo zjadła.

„Podoba ci się ta dziewczyna?”: Według niego, jeśli nawet na chwilę się zawaha z odpowiedzią, to będzie dziś spał na kanapie.

„Chcę wyjść za mąż”: On i tak już zakłada, że tego chcesz tylko nie chce tego słyszeć. Wystarczy, że go poinformujesz, jeśli NIE chcesz się hajtać.

„Jak wyglądam – ale szczerze?”: Szczerze, dla niego wyglądasz pięknie. Dlatego jesteś jego kobietą.

Wniosek z tego taki, że to gesty liczą się bardziej niż słowa. Jeśli bezinteresownie zrobi ci rano śniadanie lub wymieni rolkę papieru toaletowego, możesz spać spokojnie – jest Twój.

 

 

5 Komentarzy w Jak rozszyfrować mężczyznę?

 1. fajny artykuł, moim zdaniem na podstawie tych rzeczy faktycznie można rozszyfrować faceta

 2. TAK TAK TAK !!!!!!!!!1
  Męskie kłamstwa – strzeż się, jeśli usłyszysz jedno z poniższych
  „Ale próbowałem dzwonić” / „Nie dostałem smsa” / „Nie zwróciłem na nią uwagi” / „Seks nie jest najważniejszy” / „Będę uważał” / „Porozmawiamy o tym później” / „Nie jestem zły”

 3. to WY KOBIETY wszystko komplikujecie ;)

 4. najlepszy tekst jak laska mówi jak wyglądam, szczerze?? przecież na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi, do wszytkiego sie przyczepi – to jest wasz sposob na kłótnie moje drogie

 5. jeju, jak my kobiety nie zdajemy sobie sprawy, że mężczyźni to zupełnie inny gatunek..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
8 − sześć =