Nowości

Jak dożyć setnych (i kolejnych) urodzin?

Planujesz pobić rekord długowieczności? Jeśli odpowiednio zadbasz o zdrowie i dobrą kondycję nie będzie to takie trudne. Podpowiadamy, co warto robić.

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Aktywność fizyczna jest jednym z najważniejszych czynników zachowania zdrowia i dożycia sędziwych lat. Wybierz dyscyplinę sportu, której uprawianie będzie sprawiało Ci największą przyjemność. Może to być jogging, nordic walking, pływanie, jazda na rowerze czy taniec. Wysiłek fizyczny poprawia kondycję, zapewnia regularne zastrzyki pozytywnej energii, a także wysmukla i pięknie kształtuje ciało.

Jesteś tym, co jesz

Nie trzeba być dietetykiem, żeby zdawać sobie sprawę, że dieta ma ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Zdrowy jadłospis, bogaty w warzywa i owoce, to skuteczny sposób na poprawę jakości życia i utrzymanie go przez bardzo długi czas. Wybieraj świeże produkty, najlepiej prosto z ekologicznych upraw. Jeśli uważasz, że w Twojej diecie brakuje witamin i mikroelementów, sięgnij po suplementy diety, które szybko uzupełnią powstałe niedobory.

Dziel się miłością

Im więcej miłości dajesz, tym więcej Ci jej zostaje. Kochaj bezwarunkowo swoją rodzinę i przyjaciół. Dzięki ich wsparciu pokonasz wszelkie problemy i przeciwności losu, a do tego będziesz w świetnej kondycji psychicznej. Miłość Twoich bliskich sprawi, że przestaniesz przejmować się upływem czasu. Zamiast martwić się zmarszczkami, zaczniesz czerpać z życia garściami, korzystając ze swojego doświadczenia i mądrości.

Odpoczywaj

Wypoczęty organizm skuteczniej opiera się chorobom. Sen to także czas na regenerację i wyciszenie się po stresującym dniu. Śpij tyle godzin, by wstać, czując się wyspanym. Najnowsze badania wykazały, że zbyt krótki sen negatywnie wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu i może powodować spowolnienie metabolizmu, a w konsekwencji – tycie. Nadwaga i otyłość zwiększają ryzyko wystąpienia wielu chorób zagrażających zdrowiu i życiu, dlatego warto dbać o utrzymanie wagi w normie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
dziewięć − = 7