Nowości

Garstka porad dotycząca pielęgnacji brwi

Wydaje się, że regulacja brwi to sprawa typowo kobieca? Nic bardziej mylnego – odpowiedni kształt brwi sprawia, że twarz wygląda młodziej i korzystniej, a spojrzenie nabiera blasku. A zatem przynajmniej raz w roku każdy powinien udać się do kosmetyczki na profesjonalną regulację brwi. Włoskom zostanie nadany kształt, który wyeksponuje rysy twarzy. 

Uwaga, brwi nie są identyczne, więc nie traktujmy ich tak samo. Nasza twarz nie jest symetryczna, podobnie łuki brwiowe, dlatego nie starajmy się za wszelką cenę sprawić by wyglądały identycznie. W przeciwnym razie, uzyskany efekt będzie dosyć sztuczny.

Wiesz, że w jednej brwi rośnie przeciętnie 250 włosków. W przypadku osób, które nigdy nie regulowały swoich łuków brwiowych może ich być nawet 1100!

Brwi, w domu, najlepiej regulować tuż po gorącej kąpieli lub prysznicu. Wtedy mieszki włosowe otwierają się i ułatwiają depilację. Podczas nadawania kształtu brwiom pamiętajmy, że powinny zaczynać się przed okiem (od strony nosa), nigdy dalej. Zbyt krótkie będą wyglądały śmiesznie. Najlepiej określić ich długość za pomocą dwóch skrzyżowanych ołówków, z czego pierwszy przykładamy wzdłuż skrzydełek nosa, natomiast drugi tak, by sięgał zewnętrznego kącika oka. Punkt, w którym koniec kredki dotknie brwi, to maksymalna długość, do której powinny sięgać włoski. Wszystkie wyrastające poza tę długość, należy wydepilować.

Prawdziwą funkcją naszych brwi jest zabezpieczanie oczu przez wodą, która mogłaby się do nich dostać, np. wtedy, gdy intensywnie się pocimy.

Na koniec, dla dopełnienia efektu, najlepiej wyczesać włoski specjalną szczoteczką ku górze i utrwalić je specjalnym żelem do brwi, włosów lub lakierem – wystarczy spryskać nim szczoteczkę do zębów i wyczesać włoski.

Dodatkowo, jeśli chodzi o panie, to idealnym rozwiązaniem jest – henna do brwi. Jeśli włoski są zbyt jasne, możemy przyciemnić je właśnie za pomocą henny – dla blondynek najlepsza będzie szara lub brązowa, dla brunetek czarna. Brwi możemy przyciemniać też za pomocą cieni do powiek lub specjalnej kredki.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
5 + dwa =