Nowości

Dziewczyny lubią brąz

Poznajcie sposoby na opalanie bez chodzenia na solarium! Przedstawione przez nas możliwości opalania ciała są doskonałą alternatywą dla sztucznych składników zawartych w samoopalaczach i szkodliwego działania promieni UV na solarium. Opalanie w naturalny sposób może zająć Ci nieco więcej czasu niż dziesięciominutowy seans w oświetlonej „trumnie”, ale na pewno nie zniszczy Twojej skóry. Wprost przeciwnie – zadziała odżywczo i regenerująco.

Sok marchwiowy

Ten sposób zna chyba każda z nas. Codzienne picie nawet niewielkich ilości soku z marchwi, lub spożywanie jej na surowo, zabarwi Twoją skórę na śniady kolor już po około tygodniu stosowania. Jako pierwsze zabarwią się Twoje stopy. Stopniowo opalenizna będzie rozchodziła się na pozostałe części ciała, w tym buzię – po około miesiącu cera nabierze bardzo zdrowej, oliwkowej barwy. Musisz jednak uważać by nie przesadzić z ilością spożywanej marchwi, w przeciwnym razie staniesz się pomarańczowa, a białka Twoich oczu żółte. Chyba nie chcesz wyglądać jakbyś chorowała na żółtaczkę? Najszybciej zadziałają soki ze świeżych marchwi, np. firmy Marwit. Soki typu Kubuś będziesz musiała stosować przez nieco dłuższy okres czasu. Jeśli smak takich specyfików kompletnie Cię odrzuca, możesz zacząć przyjmować skoncentrowany beta-karoten i witaminę A w kapsułkach – efekt naturalnej opalenizny będzie podobny.

Liście orzecha i kora dębu

Jeśli zależy Ci na uzyskanie ładnego kolorytu cery w krótkim okresie czasu, a na picie soku marchwiowego jest już za późno, poratuj się naturalną kąpielą koloryzującą. Wystarczy przygotować do niej napar z kory dębu. Jak? W 4 litrach wody należy zagotować 200 g kory dębu, 100 g lawendy, 50 g kwiaty lipy, 50 g rumianku, 20 g liści orzecha włoskiego. Po 30 minutach przelewamy napar do wanny. Aby opalenizna miała delikatny, naturalny odcień, a skóra była pozbawiona nieestetycznych przebarwień, rozcieńcz napar z wodą przygotowaną do kąpieli – nie płucz ciała w samym naparze!

Połączenie obydwu sposobów zapewne wzmocni efekt naturalnej opalenizny i będziesz mogła cieszyć się śniadą cerą.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
osiem − = 2