Nowości

Czy szybkie odchudzanie może być zdrowe?

Rozpoczynając dietę chcemy jak najszybciej stracić na wadze. Dlatego katujemy się niskokalorycznymi dietami i sięgamy po suplementy na odchudzanie. Ale czy takie praktyki wychodzą nam na zdrowie?

Nadwaga a toksyny

Zdrowe odchudzanie jest połączeniem zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Aby zrzucić zbędne kilogramy należy spalać więcej kalorii niż się przyjmuje. Łatwo powiedzieć – gorzej zrobić. Wystarczy przyjrzeć się temu, co ląduje na naszych talerzach, by zdać sobie sprawę, że konsumujemy znacznie więcej kalorii, niż jesteśmy w stanie przemienić w energię niezbędną do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Na dodatek jemy niezdrowe, wysoko przetworzone produkty, które zakwaszają nasz organizm. Nagromadzone toksyny utrudniają wchłanianie substancji odżywczych, czego rezultatem jest… niedożywienie i nadmierne odkładanie się tkanki tłuszczowej! Dlatego też szybkie odchudzanie powinniśmy zacząć od pozbycia się toksyn. Kolejnym krokiem na drodze do szczupłej sylwetki jest zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych.

Chudnąć zdrowo i bezpiecznie

Aby szybko pozbyć się zbędnych kilogramów nie musimy się głodzić. Co więcej, nie należy tego robić, gdyż omijanie posiłków spowalnia nasz metabolizm i stymuluje organizm do robienia zapasów w postaci komórek tłuszczowych. Chcąc się odchudzić osiągamy więc odwrotny efekt! Znacznie lepszym rozwiązaniem jest rezygnacja ze śmieciowego jedzenia (fast foodów, słodyczy), ograniczenie spożywania węglowodanów prostych (białego pieczywa i makaronu) i zwiększenie ilości warzyw i owoców w codziennej diecie. Jeśli dodamy do tego regularne treningi możemy mieć pewność, że ani się obejrzymy, a nagromadzony tłuszczyk zniknie.

Wspomagacze odchudzania

Jeżeli marzy nam się szybkie odchudzanie, wypróbujmy działanie naturalnych suplementów diety, które skutecznie wspomagają naszą walkę z nadwagą. W zależności od problemu, który nie pozwala nam szybko schudnąć, możemy podzielić suplementy na 5 grup:
• tzw. spalacze tłuszczu
• środki hamujące apetyt
• środki ograniczające wchłanianie się tłuszczów i węglowodanów
• środki przyspieszające metabolizm
• środki ułatwiające pozbycie się toksyn z organizmu
Szeroka gama dostępnych preparatów ułatwia wybór idealnego suplementu, który może skrócić czas potrzebny do uzyskania szczupłej sylwetki.

Zdrowa dieta, odpowiednia suplementacja i aktywność fizyczna to wszystko, czego potrzebujesz, by szybko schudnąć i cieszyć się sylwetką swoich marzeń!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
− pięć = 2