Nowości

Chcesz wymodelować swoją sylwetkę i lubisz taniec?

Nową, coraz bardziej popularną, formą aktywności jest taniec na rurze. Nie jest to jednak erotyczny lap dance, a bardziej fitness dla znudzonych standardowymi ćwiczeniami wyszczuplającymi.

Rurka dla każdego?

Pole dance, czyli taniec na rurze, to połączenie fitnessu i akrobatyki. Ćwiczenia tego typu doskonale wpływają na kształtowanie sylwetki. Przede wszystkim ud, pośladków i ramion. Do tego prostują postawę i sprawiają, że chodzisz wyprostowana. Twoje ruchy stają się bardziej gibkie i płynne. Zaczynasz się poruszać w ponętny, „koci” sposób. Pole dance dodaje paniom pewności siebie. Zaczynają lubić swoje ciało i czuć się świadome swojej kobiecości. Na zajęcia może zapisać się każdy, kto ma na to ochotę. Nie trzeba się bać, że nie jest się odpowiednio wygimnastykowanym. Profesjonalne instruktorki dostosowują poziom trudności zajęć do swoich uczestniczek. Zajęcia rozpoczynają się od rozciągania, potem, stopniowo, dołączane są kolejne figury taneczne z użyciem rury. Najważniejszy na zajęciach jest strój – trzeba mieć wygodne, sportowe buty, ewentualnie ćwiczyć boso. Skarpetki odpadają. Ze względu na figury wykonywane na rurze trzeba mieć również krótkie spodenki, żeby się nie ślizgać. Do rozciągania na początku zajęć wystarczą długie spodnie dresowe.

Gwiazdy tańczą na rurze

Ta forma aktywności nadal jest mało popularna wśród kobiet ze względu na stereotypy dotyczące tancerek erotycznych. Pole dance proponowany przez profesjonalne szkoły tańca nie ma jednak nic wspólnego z erotyką. Rurka jest w tym wypadku traktowana tylko jako narzędzie do ćwiczeń, tak jak stepper w fitnessie. Oczywiście możemy kupić sobie własny sprzęt do ćwiczeń w domu i wykonać intrygujący taniec dla naszego mężczyzny, zależy już od naszej własnej inwencji jak wykorzystamy nasze umiejętności. Podczas treningów w szkole skupiamy się bowiem na ćwiczeniu mięśni.

Co ciekawe, coraz więcej znanych osób popularyzuje pole dance. Do tańczenia na rurze przyznają się takie gwiazdy jak Madonna, Jessica Alba i Demi Moore. Jednak pole dance nie jest tylko domeną kobiet. Również mężczyźni uprawiają ten sport, a wiele osób postuluje uznanie tańca na rurze za dyscyplinę olimpijską. Jak widać, pole dance zaczyna wychodzić z podziemia. Może i Ty skusisz się na zrzucanie kilogramów na rurze?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
jeden × 9 =