Nowości

4 etapy spalania kalorii, czyli jak pozbyć się tłuszczu na zawsze?

W pierwszym tygodniu diety tracimy najwięcej kilogramów, ale jest to przede wszystkim woda. Podpowiadamy jak skutecznie pozbyć się tego, na czym najbardziej nam zależy – uporczywego tłuszczu.

Słabe strony szybkich diet

Aby zmieścić się w ulubioną sukienkę lub schudnąć kilka kilogramów przed ważną imprezą przechodzimy na restrykcyjne diety, których celem jest szybkie odchudzanie brzucha i ud. W ciągu pierwszych dni ich trwania tracimy od 1,5 do 3 kilogramów, co wprawia nas w dobry humor i dodaje skrzydeł. Niestety w kolejnych tygodniach tempo zrzucania wagi gwałtownie spada, przez co tracimy motywację do trwania na diecie. Tymczasem odchudzanie to skomplikowany proces, któremu warto się przyjrzeć zanim zdecydujemy się na kolejną dietę-cud. Lepsze (i długotrwałe) efekty daje zdrowe odchudzanie, które opiera się na zbilansowanej diecie, suplementacji oraz zwiększonej aktywności fizycznej.

Etapy odchudzania

Proces zdrowego odchudzania można podzielić na 3 etapy. Najwięcej kilogramów tracimy w pierwszym etapie, ale trzeba mieć świadomość, że jest to głównie woda. Dopiero po około 13 dniu diety organizm zaczyna się intensywnie spalać zapasy tłuszczu. Dokładne dane zawiera poniższa tabela:

 

ETAP CZAS TRWANIA CO SPALAMY? (wartość wyrażona w procentach)
I 3 dni 70% wody, 5% białka, 25% tłuszczu
II 10 dni 19% wody, 12% białka, 69% tłuszczu
III 3 dni 15% białka, 85% tłuszczu
IV do zakończenia diety 25% białka, 75% tłuszczu

 

Analizując liczby przedstawione w tabeli można wywnioskować, że krótkotrwałe diety (tygodniowe lub dwutygodniowe) mijają się z celem, gdyż dzięki nim pozbywamy się głównie wody. Kończymy dietę dokładnie w momencie, w którym zwiększa się maksymalne spalanie tłuszczu, więc tracimy szansę na skuteczne odchudzenie brzucha! W krótkim czasie ponownie gromadzimy utraconą wodę. Z kolei dawne nawyki żywieniowe i słabe tempo przemiany materii sprawiają, że tyjemy i to z nawiązką. Najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest zdrowa i zbilansowana dieta. Aby szybciej zobaczyć efekty warto sięgnąć po naturalne suplementy na odchudzanie. Regularne stosowanie preparatów przyspieszających spalanie kalorii pomoże nam schudnąć do wymarzonego rozmiaru i utrzymać nową niższą wagę – długo po zakończeniu diety.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
jeden + = 10