Nowości

13 sztuczek ułatwiających życie część II

Proste, sprytne, przydatne i tanie. Właśnie za to lubimy domowe sposoby!

1. Spinacz do papieru w przypadku taśmy klejącej zadziała tak, jak zakładka w książce – zawsze będziesz wiedziała gdzie skończyłaś.

1

2. Zużyty pojemnik po mleku lub soku można zrecyclingować i wykorzystać jako konewkę. Wystarczy tylko przebić otwory w zakrętce – za pomocą szpilki lub rozgrzanego gwoździa. Oczywiście, ostrożnie z tym rozgrzanym gwoździem.

2

3. Jeśli masz klasyczny toster, możesz odwrócić go na bok, aby przygotować grzanki z serem. Jednak uwaga! Jeśli ser i okruszki chleba spadną na grzałkę w urządzeniu, mogą się podpalić, więc przygotowując tę jakże wyszukaną potrawę, pilnuj tostera.

3

4. Znowu przegrzał Ci się laptop? Przedstawiamy niezwykle designerską, tanią i profesjonalną podkładkę pod komputer! A komu się nie podoba, niech pierwszy rzuci jajkiem.

4

5. Użyj klejącej części karteczki samoprzylepnej do wyczyszczenia przestrzeni między klawiszami w klawiaturze. No, przynajmniej z grubsza.

5

6. Też macie w domu pełno podobnych plastikowych wieszaków, które nie są w stanie utrzymać ciężaru żadnego ubrania, ale konsekwentnie zbieracie je od lat, „bo zawsze mogą się do czegoś przydać”? Jeśli tak, dzisiaj nadszedł ten dzień – łamiemy wieszaki i spinamy pootwierane torebki z żywnością w kuchni. Czujecie tę rewoltę w powietrzu?

6

7. Czyli jednak istnieje sposób na te irytujące pokrywki!

7

8. Jak już zmywać gary, to z klasą… i z filmem. iPada można przyczepić do ściany za pomocą plastikowych haczyków na kuchenne ściereczki. Ciekawe czy to samo można zrobić z książką?

8

9. Po prostu genialne. Dwie pieczenie na jednym ogniu, dwie miski w jednej mikrofali.

9

10. Kolejny patent na przyspieszenie sprzątania w kuchni. Do miksera nalewamy płyn do mycia naczyń i wodę, miksujemy, wylewamy, płuczemy i suszymy. Bez szorowania, bez brudzenia rąk. Po królewsku!

10

11. A oto doskonały patent dla wszystkich zapominalskich osób, które wyrzucają śmieci dopiero wtedy, gdy poczują ich zapach na drugim końcu mieszkania. Chociaż ten sposób wcale nie sprawi, że będziecie pamiętać o regularnym wyrzucaniu śmieci. Raczej zapomnicie, że w ogóle istnieje taka konieczność – spód worka można wyłożyć starymi gazetami, które wchłoną brzydki zapach i wilgoć z resztek jedzenia.

11

12. Ciekawe rozwiązanie dla najbardziej zdesperowanych gospodyń i gospodarzy domu. Może i skuteczne, ale wygląda trochę niebezpiecznie.

12

13. Twórcy tego patentu przyznajemy Odzieżowego Nobla. Okazuje się, że jednak można przechowywać bluzy i swetry na wieszaku, bez ryzyka rozciągnięcia materiału na ramionach.

12

4 Komentarze w 13 sztuczek ułatwiających życie część II

  1. uwazam, że zawieszanie ipoda nad zlewem to głupota ;/

  2. ,,,,,,,,,,,,,,,,,,, // 23 Grudzień 2014 at 21:06 // Odpowiedz

    hi hi hi dwie miski w mikrofali

  3. mi sie 1 podoba – proste, a jakie przydatne……..

  4. 4, 8, 12, 13 – dobreeee

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
4 − = dwa